رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز پنجشنبه در دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری، برآیند مثبت و درخشان مقابله سی ساله ملت و نظام با «چالش‌ها و مشکلات گوناگون» را، نشان‌دهنده موفقیت ملت و کارآمدی انقلاب و نظام خواندند و خاطرنشان کردند: ملت و مسوولان با اعتقاد به آینده روشن، با تلاشِ دشمنان برای القای شیطان ناامیدی و اهریمن بدبینی مقابله می‌کنند و با همت و اراده خستگی‌ناپذیر، راه پرافتخار عزت و پیشرفت را ادامه می‌دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای با اشاره به برخی کمبودها و نقائص افزودند: در سی سال اخیر، حتی یک روز نبوده است که مشکلات، ملت و مسوولان را راحت گذاشته باشد اما پیشرفت‌های بالاتر از حد متعارف و گاه باور نکردنی، نشان می‌دهد که در ساختار نظام اسلامی، ملت و دولت با امتزاج «فکری، عاطفی و اجتماعی»، در مسیری صحیح حرکت می‌کنند و توانایی حل هر مشکلی را در حال و آینده دارند.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر پرهیز از نادیده گرفتن برخی مشکلات افزودند: ضمن به کارگیری همه تلاش‌ها برای حل این قبیل مسائل، باید این نکته را درک کرد که برخی نیت‌های ناپاک و نگاه‌های «منفی، محدودنگر و آلوده به ضعف» می‌خواهند با تزریق نا امیدی، مردم و کشور را از کار و تلاش و پیشرفت بازدارند.

حضرت آیت ‌الله خامنه‌ای، دادن گزارش‌های کاملا نادرست و یا آمیخته با اطلاعات غلط به بعضی از افراد تاثیرگذار در جامعه را از روش‌های ایجاد ناامیدی از آینده برشمردند و افزودند: افق دید جامعه روشن و پرطراوت است و ملت و به ویژه جوانان، منبعی سرشار از امید و حرکتند و مسوولان و اشخاص تاثیرگذار و دارای تریبون نباید با بی‌صبری و برخورد ناصحیح، ذهن جامعه را در عرصه‌های مختلف به بدبینی و ناامیدی آلوده کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در تحلیل وضع کنونی کشورافزودند: در برهه‌ای از زمان درهمین خیابان‌های تهران عده‌ای مغرض با همراهی عده‌ای از اراذل، چندروزی را با چراغ سبزی که از افرادی در رده‌های خاصی از مسوولیت دریافت کرده بودند جولان دادند و در آن برهه، ضد انقلاب فعال شده بود اما اکنون حرکت صحیح و معقول نظام و پیشرفت‌های ایران، ضد انقلاب و حامیانش را غرق ناامیدی کرده است.

ایشان با اشاره به برخی پیشرفت‌های فوق‌العاده کشور در عرصه‌های علمی افزودند: البته این حرف درست است که آغاز برخی از این طرح‌ها در دهه‌های اخیر بوده است اما نباید فراموش کرد که برای به ثمر رسیدن کارهای بزرگ، برخی اراده‌ها کارآمدتر و بعضی همت‌ها نافذتر هستند.

حضرت آیت ‌الله خامنه‌ای با یادآوری عکس‌العمل منفعلانه مخالفان پیشرفت ایران در قبال دستیابی جمهوری اسلامی به دانش و فناوری «تولید، پرتاب و بهره‌گیری از ماهواره» افزودند: این کار عظیم مانند بمب در دنیا صدا کرد و دانشمندان جهان را نیز به توانایی‌ها و پیشرفت خیره کننده دانشمندان ایرانی آگاه ساخت.

رهبر انقلاب اسلامی پیشرفت‌های تحسین‌برانگیز در عرصه پزشکی را از دیگر نمودهای برآیند مثبت مقابله ملت و نظام اسلامی با چالش‌ها و مشکلات برشمردند و در زمینه انرژی هسته‌ای افزودند: امروز هزاران سانتریفیوژ ساخت دانشمندان جوان کشور در حال حرکت و بهره‌دهی است و این واقعیت نشان می‌دهد قطار پیشرفت کشور به سرعت در حال حرکت است اگرچه برخی مسافران آن، این حرکت را احساس نمی‌کنند.

حضرت آیت ‌الله خامنه‌ای «ترس از مشکلات آینده» را بدتر از وقوع احتمالی این مشکلات خواندند و خاطرنشان کردند: پیشرفت‌های کشور و حل مشکلات عظیمی که با آن‌ها روبرو بوده‌ایم پرچم‌های امیدی است که خداوند پی‌درپی به اهتزاز در می‌آورد تا بندگان مؤمن او، یقین کنند که وعده‌های نصرت الهی حق است اما متاسفانه برخی، همچنان با تکیه بر مسائل کوچک و تشکیک در واقعیات، پرچم‌های برافراشته شده امید را نادیده می‌گیرند.

ایشان حضور پرشورتر و پرشکوه‌تر ملت در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن امسال را نشانه واضحی از امیدواری و آرامش قلبی مردم دانستند و افزودند: مردم برای انقلاب و نظام همیشه در صحنه هستند و ان‌شاءالله انتخابات آتی ریاست جمهوری هم همین‌گونه خواهد بود.

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با تبریک هفته وحدت و ایام میلاد سرور کائنات حضرت محمد مصطفی(ع) و نیز ولادت با سعادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، میلاد پیامبر خاتم را ولادت نور خواندند و افزودند: در آن حادثه عظیم تاریخ بشر، نه تنها نور «معنویت و ایمان و توحید» بلکه نور زندگی سعادتمندانه همراه با عدالت و امنیت و پیشرفت در همه عالم وجود متولد و راه سعادت بشر گشوده شد.

رهبر انقلاب اسلامی، وحدت مسلمانان را مساله‌ای بسیار مهم و اساسی خواندند و با اشاره به برخی اختلاف نظرها در میان پیروان مذاهب مختلف افزودند: مهم این است که این اختلاف دیدگاه، منشأ تعارض و تعرض به یکدیگر نشود و به همدلی و برادری مسلمانان آسیب نرساند.

ایشان تلاش‌های سازمان یافته برای ایجاد اختلاف میان کشورها و ملت‌های مسلمان را نشانه دشمنی عمیق استکبار با «استقلال و عزت و پیشرفت جهان اسلام» دانستند و افزودند: دشمنان اسلام در همین مساله جنگ ۲۲ روزه غزه نیز مشاهده کردند که تظاهرات ملت‌های مسلمان در اعلام همبستگی با مردم مظلوم غزه و فلسطین چه تاثیر مهمی در شکست مفتضحانه ارتش صهیونیستی داشت، به همین علت هیچ‌گاه از تلاش خود برای ایجاد تفرقه در میان ملت‌ها و کشورهای اسلامی دست بر نمی‌دارند.

رهبر انقلاب اسلامی، برافراشته شدن پرچم اسلام در ایران بزرگ را علت اصلی جذب دل‌های ملت‌های مسلمان به سوی جمهوری اسلامی خواندند و تاکید کردند: وفاداری به قرآن کریم، تبعیت از اسلام عزیز و تلاش برای اجرای احکام نورانی آن، ملت ایران را در چشم و دل مسلمانان عزیز و سرافراز کرده است به گونه‌ای که جوامع اسلامی در سراسر جهان به عمق استراتژیک و عقبه مستحکم جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده‌اند و این حقیقت زیبا و واقعیت تعیین کننده، نباید به هیچ علتی، خدشه‌دار شود.

در ابتدای این دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی …

منبع: ایسنا


Print Friendly
 • امام رضا علیه السلام فرمودند:


  لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا
  هیچ بنده‌ای به کمال حقیقت ایمان نمیرسد مگر این که در او سه خصلت باشد: 1- شناخت صحیح دین 2- تدّبر نیکو در امور زندگی و 3- شکیبایی در مصیبت‌ها و بلاها
  بحار الانوار، ج 78، ص 339، ح1
 • امام رضا علیه السلام:


  مَن رَضى عن الله تعالى بالقَلیل مِن الرّزق، رضَى الله منه بالقَلیل مِنَ العَمل
  هر کس به رزق و روزی کم از سوی خدا راضی باشد، خداوند از عمل کم او راضی خواهد بود
  بحـارالانـوار،ج 78،ص 357
 • امام حسین علیه السلام:


  لاتـَرفع حــاجَتَک إلاّ إلـى أحـَدٍ ثَلاثة: إلـى ذِى دیـنٍ، اَو مُــرُوّة اَو حَسَب
  حاجت خود را جز به یکى از سه نفر مبر: 1- به دیندار، یا 2- صاحب مروت، یا 3- کسى که اصالت خانوادگى داشته باشد
  تحف العقول ، ص 251
 • جستجو